LGS’de tam puan! Öğrenciler hedeflerini anlattı

Milli Eğitim Bakanlığınca 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan Liselere Geçiş Sistemi sonuçları açıklandı. Sınavda tam puan alan öğrenciler hayallerini ve hedeflerini anlatıp, gelecek planlarını da açıkladı.

GALATASARAY LİSESİ’Nİ İSTİYOR 

LGS sınavında tam puan alan Mardinli öğrenci Galatasaray Lisesi’ni istiyor

Mardin’in merkez Artuklu ilçesinde yaşayan sınıf öğretmeni Ali ve ev kadını Yasemin Çelik çiftinin oğlu Cıvan Çelik, LGS kapsamındaki merkezi sınav sonuçlarına göre, tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 puan alan 352 öğrenci arasına girmeyi başardı. 

Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Duyan, Çelik’i mezun olduğu Kasımiye Ortaokulunda ziyaret ederek başarılarının devamını diledi. 

“ÖĞRENCİMİZE SÜRPRİZ HEDİYELERİMİZ VAR”

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Duyan, aynı okulda 3 senedir bu başarının istikrarlı şekilde sürdüğünü söyledi. 

Bu yıl da Cıvan’ın tüm soruları yanıtladığını kaydeden Duyan, “İstikrarlı bir şekilde devam ediyoruz. Öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diliyorum. Başarılı öğrencimize sürpriz hediyelerimiz var.” dedi. 

Cıvan Çelik de sınavda tam puan aldığı için çok mutlu olduğunu belirterek, “Çok güzel bir duygu. Disiplinli, planlı ve programlı çalıştım. Okulumu ve ailemi gururlandırdım. Emeği olan tüm öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Galatasaray Lisesi’ne gitmeyi düşünüyorum.” diye konuştu. 
 
Okul Müdürü Abdulkadir Korhan ise okullarının sürekli başarıyla anıldığını, bunun mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. 

“ÇOK GURURLUYUZ”

Korhan, “Öğrencilerimiz buraya çalışarak, emek vererek geldiler. 4 yıllık bir sürecin sonucunda bu başarıyı elde ettiler. İnşallah çocuklarımız istedikleri liseye yerleşir. Çok gururluyuz.” ifadelerini kullandı. 

Baba Ali Çelik, oğlu Cıvan’ın çok meraklı ve çalışkan olduğunu, boş zamanlarında bol bol kitap okuduğunu anlattı. 

Oğlunun sınavda iyi bir sonuç aldığını dile getiren Çelik, bu konuda evladına destek veren öğretmenlere teşekkür etti. 

HAYALİ MATEMATİK ÖĞRETMENİ OLMAK 

Mersin’de Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavda 500 tam puan alan Ecem Adıyakış, matematik öğretmeni olmanın hayalini kuruyor. 

Mehmet Adnan Özçelik Ortaokulu öğrencisi Adıyakış, LGS kapsamındaki merkezi sınavda tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 puan alma başarısı gösterdi. 

Sonuçların açıklanmasıyla büyük sevinç yaşayan Ecem, sınavda bu başarıyı gösteren 352 öğrenci arasına girdi. 

Ecem Adıyakış, başarısından dolayı mutlu olduğunu söyledi. Günde 4 saat ders çalışarak sınava hazırlandığını anlatan Adıyakış, başarısını planlı ve düzenli çalışmaya borçlu olduğunu vurguladı. 

Ecem, son bir yılın kendisi için yoğun tempodan geçtiğini belirterek şöyle konuştu:
 
“Yedinci sınıfın yaz tatilinde çalışmaya başladım. Deneme sonuçlarım güzel geliyordu. Emeğimin karşılığını aldığımı düşünüyorum. Mutlu olduğum kadar şaşkınım. Bir senedir hayalini kurduğum şeyin gerçekleşmesi tarif edilemez bir duygu. Matematik en sevdiğim ders. İstediğim liseye gittikten sonra matematik öğretmeni olmak istiyorum. Bugünkü başarımı üniversite sınavında da elde edeceğime inanıyorum.” 

“SONUCU GÖRÜNCE SEVİNÇTEN AĞLADIK”

Ecem’in teyzesi Tuğba Göktaş da yeğeniyle gurur duyduğunu dile getirerek, “Sonucu görünce sevinçten ağladık, duygulandık. Gece gündüz çok çalışırdı. Ecem emeğinin karşılığını aldı. Hep böyle bir hedefi vardı. Gerçekleştireceğine inanıyordum. Matematik öğretmeni olmanın küçüklükten beri hayalini kurar. Dersleri hep iyidir. Başarısını sürdürecek inşallah.” dedi. 

Anneanne Beyar Göktaş da torununun başarısından dolayı gurur duyduğunu ifade etti.

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir